Kalendarz

February 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Część 1

Revelio. Kreatywna agencja nieruchomości

Umowa na wyłączność – współpraca warta świeczki

Chcesz sprzedać nieruchomość? Świetnie. Uważaj jednak abyś nie popełnił jednego podstawowego błędu, który może odbić Ci się czkawką. Nie daj sobie wmówić, że podpisanie kilku umów pośrednictwa z agencjami nieruchomości zwiększy liczbę potencjalnych kupujących. Niestety wiele osób jest zdania, że skoro kilka osób będzie promowało jego nieruchomość, to sprzeda się ona nie tylko szybciej, ale i za dobrą cenę. Takie myślenie to pomyłka!

Nie daj wyprowadzić się na manowce

Podpisując umowę otwartą pośrednictwa z agentem, tak naprawdę tracisz tylko czas i… pieniądze. Od każdego biura pracującego na umowach otwartych usłyszysz z pewnością: – Będziemy współpracować z innymi biurami przy szukaniu klienta. Dzięki temu mamy większe możliwości znalezienia klienta, niż gdyby robiłby Pan to sam. Bujda na resorach! Przecież każdy pośrednik pracuje na swój własny interes.

Odpowiedz sobie na pytanie, od kogo zależy sukces sprzedaży Twojej nieruchomości, jeżeli podpisałeś umowę z kilkoma agencjami? Otwarta umowa nie wymusza na agencie żadnej odpowiedzialności. I w taki też sposób – z nikłym zaangażowaniem pośrednik podchodzi do sprzedaży. Dlaczego? W momencie podpisania umowy otwartej nie wie, czy jego konkurent nie negocjuje już warunków sprzedaży. Skoro więc nie tylko od niego zależy sukces sprzedaży, to pojawia się retoryczne pytanie, czy taki agent chociaż odrobinę się postara? Poświęca więc jak najmniej czasu i pieniędzy na Twoją ofertę.

Niechlujne ogłoszenia i zero planu marketingowego

Scenariusz wygląda zazwyczaj identycznie. Zdjęcia wnętrz są robione niechlujnie komórką, opis przygotowany z szablonu, a całość w niezgrabnej formie wrzucana jest na kilkadziesiąt portali ogłoszeniowych. Nie masz też co liczyć na porządną ekspozycję nieruchomości na sprzedaż. Stąd brak zadowalającego banera na budynku, ukrywanie adresu w ogłoszeniach, podsuwanie umowy kupującemu w zamian za przekazanie adresu nieruchomości. W końcu nie może narażać się na ryzyko, że dzięki tej promocji kupujący skontaktuje się z właścicielem za Twoimi plecami. Tylko zastanów się, jak skutecznie sprzedać nieruchomość, nie mogąc podać jej adresu?

Sam widzisz. Pośrednik nie wie, czy może aby inny pośrednik czy oferent nie podpisał już umowy przedwstępnej, więc nie chce się starać. Minimum środków i minimum zaangażowania, bo po co się starać, skoro nie ma pewności na wynagrodzenie. Tu potrzeba opracowania profesjonalnego planu marketingowego, aby sprzedać z zyskiem. Zawierając kilka umów otwartych pośrednictwa na pewno tego nie osiągniesz.

A teraz zastanów się jeszcze raz, czy warto podpisywać umowę otwartą. Nie szkoda Ci na to czasu?

Jeżeli zależy Ci na niezgodności ofert i dezorientacji klientów, to jak najbardziej warto. Wtedy masz pewność, że Twoja oferta będzie pojawiała się kilkakrotnie w tym samym miejscu. Sytuacja niemal idealna. Pozornie. Nie możesz przecież pozwolić sobie na rozbieżności w postaci różnych cen, brzydkich zdjęć czy niedbały opis. Kupujący, natrafiając na taki bałagan czuje się zdezorientowany i na pewno nie będzie chciał nawet zadzwonić i zapytać o szczegóły.

Najlepszym rozwiązaniem, aby mieszkanie nie straciło na swojej wartości, jest współpraca z agencją nieruchomości, które na wyłączność reprezentuje interesy sprzedającego.

Nie bój się umowy na wyłączność

Jeśli agent zaproponuje Ci umowę na wyłączność – nie rezygnuj od razu. Posłuchaj, jakie …

WIĘCEJ: link poniżej

Źródło: http://revelio.pl/umowa-na-wylacznosc-wspolpraca-warta-swieczki/