Kalendarz

February 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Cz. 5

Dlaczego umowa „na wyłączność” jest korzystna dla właściciela nieruchomości

Umowa na wyłączność to porozumienie, w którym klient zobowiązuje się przekazać do sprzedaży czy wynajmu swoją nieruchomość tylko jednemu, wybranemu pośrednikowi z licencją.

Nie każda nieruchomość kwalifikuje się do zawarcia takiego ekskluzywnego porozumienia. Najważniejsza jest dobra współpraca i zaufanie. Co do zasady, taką umowę proponujemy właścicielowi jedynie wtedy, gdy uznamy, że cena nieruchomości odpowiada jej wartości, a stan prawny pozwala na szybkie sfinalizowanie transakcji.


Zazwyczaj umowa na wyłączność jest umową terminową, w zależności od rodzaju oferty. Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (WSPON), którego jesteśmy członkiem, popiera zawieranie umów na wyłączność jako nowoczesną i efektywną formę współpracy pomiędzy klientem a pośrednikiem. Taki system z powodzeniem funkcjonuje już na rozwiniętych i dojrzałych rynkach nieruchomości w Europie Zachodniej i w Ameryce.


Podpisanie umowy na wyłączność gwarantuje:

  • Odpowiedzialność tylko jednego pośrednika za losy Twojej nieruchomości.
    Kontaktujesz się z pośrednikiem znanym Ci z imienia i nazwiska, który dobrze zna Twoją sytuację. Wiesz, że w Waszym wspólnym interesie jest przeprowadzenie transakcji jak najszybciej i jak najbezpieczniej….

WIĘCEJ: link poniżej

Źródło: http://www.nieruchomista.waw.pl/bezplatna-porada/dlaczego-umowa-na-wylacznosc-jest-korzystna-dla-wlasciciela-nieruchomosci.html