Kalendarz

February 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Cz. 3

By Dominik Stodolny

Jak błyskawicznie sprzedawać dużo nieruchomości

Każdy z nas chciałby sprzedać nieruchomość, którą się zajmuje błyskawicznie. Wiadomo – szybko sprzedasz to i szybko pokaźny plik Zygmuntów trafi w twoje łapska. Niektórym to wychodzi, a niektórym nie. Pechowcom mieszkania stoją na rynku nawet pół roku. Szczęściarze sprzedają w parę tygodni. Pytanie tylko czy pech i szczęście rzeczywiście mają aż taki duży wpływ?

Pech, szczęście i propaganda

Jasne, jak masz w życiu pecha to po prostu go masz i mało rzeczy będzie ci wychodzić. Pech i szczęście mają jednak w nieruchomościach niewielki wpływ na powodzenie. Bardziej liczy się mnóstwo różnych innych rzeczy taki jak:

  • Właściwa wycena
  • Odpowiednie przygotowanie nieruchomości
  • Marketing

Ale o tym wszyscy już wiedzą, więc nie będę cię zanudzał kolejny raz taką propagandą. Opowiem ci o czymś, co totalnie wywróciło mój świat sprzedaży nieruchomości do góry nogami!

Pech i szczęście mają niewielkie znaczenie, umiejętności ogromne, ale jest coś co zrobi z ciebie rakietę z napędem nadświetlnym w sprzedaży nieruchomości!

Najprostszym i zarazem najbardziej znaczącym czynnikiem w szybkiej sprzedaży jest…

Współpraca z innymi agentami nieruchomości

To jest to! Kilkadziesiąt agencji nieruchomości dostaje do swojej dyspozycji gotową i perfekcyjnie opracowaną ofertę nieruchomości. Dodatkowo płacę im wynagrodzenie, które normalnie musieliby wynegocjować ze swoim Kupującym (a jaka to jest ciężka praca – sami wiecie)….

Kosmiczna filozofia współpracy między agentami

Najprościej będzie jak podam ci wszystko na moim własnym przykładzie. Załóżmy, że właśnie podpisuję umowę pośrednictwa z właścicielem mieszkania. Od tego momentu będę na wyłączność reprezentował tylko jego interesy. Następnie przygotowuję nieruchomość do sprzedaży. Wiadomo, robię fotki, film, fajny opis, plan i te wszystkie inne rzeczy, które są ważne. A potem?

Potem piszę umowę współpracy z innymi agentami, podpisuję, skanuję i razem ze wszystkimi materiałami, które wcześniej przygotowałem, rozsyłam po wszystkich lokalnych agencjach nieruchomości. Na umowie gwarantuję wypłatę połowy mojego wynagrodzenia, które mam otrzymać od właściciela!

To jest to! Kilkadziesiąt agencji nieruchomości dostaje do swojej dyspozycji gotową i perfekcyjnie opracowaną ofertę nieruchomości…..

Kiedy to ja mam kupującego jest najczęściej kiepsko

Niestety kiedy ja chcę komuś zaproponować współpracę z drugiej strony, bardzo często jest mi strasznie przykro. Kiedy pracuję dla klienta kupującego i szukam dla niego jakieś bajeranckiej nieruchomości to często tymi na prawdę interesującymi, opiekują się agenci. Dzwonię i pytam czy współpracują z innymi agentami. O, jakiż grymas bólu pojawia się na mojej twarzy jak mówią, że nie. I co najgorsze, to się zdarza bardzo często….

Kluczem do kosmicznych podróży jest dobre paliwo

Żeby wystartować rakietą na planetę błyskawicznego sprzedawania nieruchomości, potrzebne jest dobre paliwo. A tym paliwem jest umowa na wyłączność podpisana przynajmniej na 5%. Proponując innym agentom współpracę musisz ich czymś zachęcić. Nic tak nie działa jak dobry hajs. Jak podpiszesz umowę na 2% to tym 1% nikogo nie zmotywujesz, żeby szukał klientów właśnie na twoją nieruchomość. A poza tym, czy dawałbyś sam(a) z siebie wszystko za 1%……………

Proponuj współpracę komu tylko się da!

Współpracuj zawsze! Sprzedając samemu nieruchomość narażasz się na …..

WIĘCEJ: link poniżej

Źródło: http://domowoj.pl/jak-blyskawicznie-sprzedawac-duzo-nieruchomosci/